Zioła ajurwedyjskie

Ajurweda, nazywana niekiedy matką medycyny, cieszy się coraz większą popularnością. Mimo to wiele osób wciąż nie wie, co kryje się pod tą orientalnie brzmiącą nazwą. Czym jest ajurweda, jak działają zioła ajurwedyjskie i na co można je stosować – to najczęściej padające pytania.

Ajurweda – co to jest?

Ajurweda jest jednym z najstarszych systemów leczniczych, wywodzący się ze starożytnych Indii. To starohinduska sztuka leczenia, która łączy medycynę, psychologię oraz filozofię, a zarazem sztuka zachowania zdrowia organizmu dzięki odpowiedniej profilaktyce. Wykorzystywane w niej zioła ajurwedyjskie pomagają zwalczać różnego rodzaju dolegliwości, a także korzystnie wpływają na ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Zioła ajurwedyjskie – zastosowanie

Ajurwedyjskie zioła indyjskie dostępne są m.in. w formie olejków. Kosmetyki ajurwedyjskie są maksymalnie organiczne, dlatego oparta na nich pielęgnacja to najlepsza kuracja zarówno dla skóry, jak i dla ciała. Kiedy jednak warto po nie sięgnąć? Ajurwedyjski olejek z lawendą działa regenerująco, ujędrniająco, nawilżająco i relaksująco. Występują też oleje lawendowe z dodatkiem żywokostu czy pyłku złota, dzięki którym redukują stany zapalne lub przyspieszają gojenie ran.

Ajurweda pomaga także niwelować szereg dolegliwości, z którymi wiele osób boryka się na co dzień. Ajurwedyjskie zioła przeciwbólowe mogą przynieść ulgę ciężkim i zmęczonym nogom, jednocześnie wzmacniając naczynka, zmniejszając obrzęki, a poprzez poprawę cyrkulacji krwi – również dotlenić komórki.

Ajurwedyjskie stemple ziołowe – na co działają?

Ajurwedyjskie zioła lecznicze dostępne są też w formie stempli, które wykorzystuje się do zabiegu Pinda Sweda, polegającego na masażu całego ciała. Stemple stanowią starannie skomponowaną kompozycję ziół, kwiatów, zbóż i wiórków kokosowych. Do wyboru są stemple ziołowe, cytrynowe, różane, lawendowe lub cynamonowe, które, w zależności od rodzaju, korzystnie wpływają na kondycję skóry, rozluźniają napięte mięśnie, redukują bóle kręgosłupa, działają relaksująco i uspokajająco czy wspomagają proces oczyszczania organizmu z toksyn.

Aktywne filtry: