Mieszanki ziołowe Cholegin

mar17

 

 

W trosce o zdrowie lub w celu zwalczania rozmaitych dolegliwości, coraz chętniej sięgamy po naturalne i ekologiczne preparaty. Stale rosnącą popularnością cieszą się mieszanki ziołowe, takie jak Cholegin. Z czego się one składają, jakie mają działanie i z jakimi schorzeniami pomogą nam się uporać?

 

Co to jest Cholegin?

 

Cholegin to mieszanka ziołowa do zaparzania, przeznaczona do stosowania jako uzupełnienie diety. Pozwala wzbogacić ją o składniki, które korzystnie wpływają na prawidłowe działanie stawów, układu krwionośnego i wątroby. W zależności od rodzaju mieszanki, zioła Cholegin mogą też wykazywać właściwości uspokajające czy wspierać proces odchudzania.

 

Cholegin – zioła na nadciśnienie, cholesterol, serce oraz wątrobę

 

Szybkie tempo życia, ciągły pośpiech oraz stres nie pozostają obojętne na funkcjonowanie naszego układu krążenia. By wesprzeć jego działanie oraz utrzymać ciśnienie skurczowe i rozkurczowe krwi na właściwym poziomie, do codziennej diety warto włączyć zioła na nadciśnienie, które dodatkowo wspomagają pracę mięśnia sercowego.

 

W składzie mieszanki znajdziemy m.in. zawierający flawonoidy głóg, rozkurczający naczynia krwionośne korzeń kozłka lekarskiego oraz obniżające ciśnienie kłącze perzu. Mieszankę wzbogacono ponadto o liść brzozy, korzeń mniszka lekarskiego, owoc czarnego bzu i liść pokrzywy, które oczyszczają układ krwionośny, uszczelniają i wzmacniają naczynia oraz regulują poziom tłuszczów, cholesterolu LDL i cukru.

 

Z podwyższonym poziomem cholesterolu pomoże uporać się także inna mieszanka ziołowa. Cholegin na cholesterol zawiera korzeń mniszka, karczoch, siemię lniane, hibiskus, cykorię, liść mięty i pokrzywy oraz lawendę. Pozwala utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu, wspiera przemianę materii oraz przyspiesza metabolizm tłuszczów, a przy tym działa moczopędnie, antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Pełna kuracja pobudza też trawienie, reguluje pracę jelit i żołądka oraz wzmacnia wątrobę.

 

Czy Cholegin pomoże nam zatroszczyć się również o ostatni z wymienionych narządów, który jest jednym z najważniejszych w organizmie człowieka? Jak najbardziej! Zioła na wątrobę to specjalna formuła składająca się z czterech ziół: ostropestu, karczocha, korzenia mniszka lekarskiego i liścia mięty pieprzowej. Cholegin na wątrobę wspiera działanie narządu, który mogą uszkadzać m.in. niewłaściwa dieta, nadużywanie alkoholu, leków i używek, zatrucie grzybami oraz choroby.

 

Z Choleginem możemy zadbać także o stawy. Najlepszym wyborem są zioła na reumatyzm i artretyzm, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie stawów i pomagają zachować ich elastyczność. Mieszanka zawiera słomę owsianą, liść brzozy i jeżyny oraz naowocnię fasoli. Doskonale sprawdza się przy reumatyzmie i bólu stawów, więc jest polecana osobom starszym, a ponadto sportowcom i pracownikom fizycznym.

 

Cholegin – zioła na odchudzanie i uspokojenie

 

Czy mieszanki ziołowe mogą wspomagać walkę ze zbędnymi kilogramami? Oczywiście! Cholegin to również zioła na odchudzanie, które wspierają oczyszczanie organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii. Mieszanka składa się ze starannie dobranych ziół, które niwelują konsekwencje niewłaściwej diety, błędów żywieniowych, toksyn w żywności czy nawet silnych, negatywnych emocji. Tym samym Cholegin na odchudzanie pozwala nam zatroszczyć się zarówno o sylwetkę, jak i skórę, włosy i paznokcie, a dodatkowo poprawia koncentrację i jakość snu.

 

Dla zdrowia fizycznego i równowagi psychicznej niezwykle istotne jest zmniejszanie wpływu stresu i negatywnych odczuć na organizm. W tym przypadku naszym kompanem mogą zostać zioła na uspokojenie z lipą, melisą, lawendą, kozłkiem lekarskim, chmielem, miętą i pokrzywą. Mieszanka ziołowa Cholegin wykazuje łagodne działanie uspokajające i relaksujące, redukuje stan napięcia nerwowe i niweluje uczucie niepokoju. Odpręża, wycisza i ułatwia zasypianie, a jednocześnie nie zaburzają koncentracji i nie uzależniają.

 

Mieszanki ziołowe Cholegin to doskonałe uzupełnienie codziennej diety, pozwalające jeszcze lepiej zatroszczyć się o zdrowie, a dodatkowo zwalczać rozmaite dolegliwości. A wszystko w zgodzie z naturą i zasadami ekologicznego stylu życia.

 

mar  17