Ssanie oleju

paź22

 

Ssanie oleju, czyli oczyszczanie organizmu olejem ze słonecznika

 

Może brzmi to nieco dziwnie ale skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn a zarazem jego wzmocnienie i poprawę stanu zdrowia można osiągnąć dzięki ssaniu  oleju. Na czym polega ta metoda i jak prawidłowo wykonać ten zabieg oraz czy olej słonecznikowy to dobry wybór – na te pytania odpowiadamy poniżej.

 

Ssanie oleju (czyli płukanie ust olejem) wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej i  stosowane jest  od wielu pokoleń jako sprawdzony sposób na oczyszczenie i wzmocnienie organizmu oraz poprawę zdrowia. Stan jamy ustnej wpływa bowiem na kondycję całego organizmu. Wiadome jest przecież, że wiele poważnych chorób rozpoczyna się od niekorzystnych zmian w jamie ustnej. Ma to związek z bakteriami, które żyją na zębach (szczególnie tych psujących się) i przez ślinę dostają się do organizmu zatruwając organizm. Nie bez przyczyny zaleca się wyleczenie wszystkich zębów kobietom planującym zajść w ciążę.

 

Za autora współczesnej  metody ssania oleju uważa się  ukraińskiego lekarza dr Karacha a w Polsce metodę popularyzował prof. Michał Tombak. Terapia ta jest bardzo prosta, tania i naprawdę działa.  Nasze  usta są siedliskiem mnóstwa bakterii, grzybów, pasożytów. Szczotkowanie zębów tylko w części je usuwa a mają one duży wpływ na nasze dolegliwości ponieważ wywołują one wiele chorób, takich jak np. zapalenie stawów, choroby serca, czy łuszczyca. 

 

Olej słonecznikowy nierafinowany absorbuje toksyny i pozwala na skuteczne usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. Płukanie ust olejem jest szczególnie polecane osobom, które cierpią na choroby układu krwionośnego, takie jak anemia, zapalenia żył czy miażdżyca. Ssanie oleju słonecznikowego będzie pomocne również w przypadku chorób układu pokarmowego: biegunek, wrzodów, wzdęć czy zaparć oraz innych schorzeń, takich jak bóle głowy czy alergie. Dzięki ssaniu oleju usuniemy też chorobowy nalot na języku, wyleczymy zapalenie zatok, gardła, migdałków  i dziąseł, zmniejszymy stany chorobowe wątroby, żołądka i jelit, zyskamy zdrowszy wygląd skóry i zwiększymy naszą energię życiową. Dzięki ssaniu oleju zwiększa się przede wszystkim też odporność, możemy wybielić zęby i usunąć z nich kamień.

 

Jak ssać olej słonecznikowy?

 

Rano na czczo bierzemy łyżkę oleju słonecznikowego płuczemy, ssamy i przeciągamy między zębami w jamie ustnej przez ok. 20 minut. Nie łykamy oleju! Po tym czasie wypluwamy go najlepiej do toalety. Olej będzie posiadał już kolor biały. Płuczemy usta letnią wodą i dopiero potem szczotkujemy zęby. Powtarzamy tą czynność codziennie przez dłuższy okres czasu. Jeśli będziecie mieć problem z utrzymaniem oleju możecie zacząć od 5 minut i stopniowo przyzwyczajając się do tego rytuału zwiększać czas.  Naprawdę warto dla zdrowia stosować tą metodę. Ponadto olej słonecznikowy pozwoli Wam  na niemal całkowitą i przede wszystkim naturalną detoksytację organizmu, jeżeli kuracja będzie prowadzona regularnie.

 

Ważne wskazówki dotyczące ssania:

 

  • Olej ssamy zawsze na pusty żołądek albo rano albo 3 h po ostatnim posiłku.
  • Jeśli podczas ssania będą boleć was  mięsnie twarzy, szczęki oznacza to, że wykonujecie zabieg zbyt intensywnie.
  • Jeśli z jakiegoś powodu musicie przerwać ssanie zbyt wcześnie, weźcie nową porcję oleju i dokończcie proces, tak by czas ssania wynosił razem ok. 20 minut.
  • Proces detoksykacji zaczyna się od razu,  niektórzy odczuwają znaczną poprawę już po kilku dniach,  lecz czasem, by osiągnąć pożądane efekty trzeba ssać olej przez kilka tygodni a nawet miesięcy.    

 

Ssanie oleju może przyczynić się do poprawy zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Pamiętajcie przy tym aby wybrać tylko olej nierafinowany. Polecamy Wam do tego olej słonecznikowy zimno tłoczony z naszego sklepu. Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ --> : https://natureandme.eu/olej-slonecznikowy-zimno-tloczony-nieoczyszczony-1l-olvita/10

 

 

 

 

paź  22