100% organiczny i naturalny hydrolat lawendowy

sie16

Hydrolaty to idealne kosmetyki na lato. Doskonale odświeżają skórę, łagodzą w przypadku podrażnienia słonecznego i dolegliwości po ukąszeniu komarów. Świetnie sprawdzą się jako mgiełka nawilżająca do ciała.

 

Hydrolat lawendowy to naturalna woda z kwiatów lawendy, które zostały zebrane w dobrze znanym nam gospodarstwie ekologicznym. Hydrolat jest w 100% organiczny i naturalny i nie zawiera żadnych konserwantów ani innych dodatków.

 

Hydrolaty, czy też wody roślinne (często kwiatowe i owocowe) są naturalnym efektem ubocznym pozyskiwania olejków eterycznych i powstają w procesie destylacji świeżych roślin przy użyciu pary wodnej. Składają się więc z wody destylowanej, cennych substancji pochodzenia roślinnego i śladowych ilości olejku eterycznego. Mają pH zbliżone do naszego naturalnego i dlatego idealnie nadają się jako tonik w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Wody roślinne są niezwykle uniwersalnymi produktami kosmetycznymi i mają wspaniałe pielęgnacyjne właściwości, które są pochodną właściwości roślin, z których zostały pozyskane.

 

Jak możecie zastosować hydrolat lawendowy?

 

Jako codzienny tonik do twarzy: Zwilżonym płatkiem kosmetycznym pocierać twarz włącznie z okolicami oczu, szyi i dekoltu.

 

Jako odświerzająca mgiełka do twarzy stosowana w ciągu dnia.

 

Jako płyn łagodzący stosowany w postaci kompresu na podrażnione okolice oczu (zwilżone płatki kosmetyczne położyć na zamknięte powieki na około 5-10 minut).

 

Jako łagodzący okład w przypadku podrażnienia słonecznego lub ukąszenia owadów.

 

Jako płukanka lub wcierka do włosów pomocna przy łupieżu, podrażnionej swędzącej skórze głowy, wzmacnia cebulki włosów, zapobiega wypadaniu i stymuluje wzrost.

 

Jako mgiełka lekko nawilżająca i chroniąca przed słońcem i płowieniem koloru włosów.

 

Lawenda ze względu na swój zapach i właściwości uspokajające wpływa relaksacyjnie i rewitalizacyjnie na cały organizm, dlatego można nią skropić poduszkę przed snem, aby złagodzić stres i ułatwić zasypianie.

Hydrolat lawendowy dostępny jest w naszym sklepie. Do zakupu zapraszamy TUTAJ: https://natureandme.eu/hydrolat-lawendowy-100-naturalny-z-olejkiem-lawendowym-100ml

 

 

 

 

sie  16